Zbliża się kolejny targ koni w Skaryszewie. Pomimo protestów, które od lat prowadzą organizacje i pojedynczy ludzie, nadal trwa bezduszna, okrutna „tradycyjna” zabawa na tym tragu. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o targu i o tym, jak traktowane są tam konie, jak ta „tradycja” jest realizowana, to Tu można zobaczyć

Wystąpienie obrończyni koni z Fundacji Tara w Sejmie z 2017 r. można tutaj można posłuchać.  Poprzyjmy starania Fundacji!

Lokalne władze przedstawiają targ w Skaryszewie, skąd wywożone są konie na rzeź, jako „Występy” i jako: „teren handlowy, na którym odbywa się prezentacja koni hodowlanych i sportowych „.

Jeśli nie godzicie się na takie traktowanie koni podpiszcie petycję, a kto może niech wesprze działaczy, którzy o nie walczą. Podpisujemy petycję, aby zakończyć to podłe wydarzenie!

Petycja jest tu 

Tutaj Petycja organizowana przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA

 

Strona facebookowa, gdzie można śledzić aktualności tutaj:  STOP SKARYSZEW 

Można też śledzić profil Schroniska dla koni TARA, a też schroniska Centaurus, które, dzięki ludziom z sercem, są azylem dla tych koni, którym udało się uniknąć śmierci.